O nas

FME - FOOD MACHINERY EUROPE Sp. z o.o.

Firma FME Food Machinery Europe Sp. z o.o., rozpoczęła działalność w roku 1998. Do 2006 roku profil przedsiębiorstwa obejmował głównie sprzedaż części zamiennych do maszyn oraz świadczenie usług serwisowych gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Oferta firmy obejmowała dodatkowo świadczenie usług marketingowych w zakresie pozyskiwania klientów. W początkowym okresie działalności siedziba firmy mieściła się w Warszawie.

Na początku 2007r. przedsiębiorstwo zostało przeniesione do miejscowości Wyżne zlokalizowanej na terenie województwa podkarpackiego gdzie wybudowany został nowy zakład produkcyjny. Głównym celem realizacji inwestycji była chęć poszerzenia oferty Spółki o produkcję maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczo – przetwórczego.

W chwili obecnej wiodącym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa według Polskiej Klasyfikacji Działalności jest produkcja maszyn stosowanych w przetwórstwie żywności, tytoniu i produkcji napojów (PKD 2007 2893Z). Poza tym firma świadczy usługi montażu maszyn i urządzeń, a także usługi serwisowe. Asortyment produkcyjny, oferowany przez przedsiębiorstwo obejmuje linie do standaryzacji, sterylizacji i pakowania aseptycznego, napełniarki aseptyczne, filtry szczelinowe, turbo ekstraktory, przecieraczki-kompletne linie, linie do obierania ciśnieniowo-parowego warzyw, blanszowniki, linie do produkcji konfitur, dżemów, marmolad, powideł, a także linie do kandyzowania owoców.

Podstawowe zaplecze Wnioskodawcy stanowi hala produkcyjna o powierzchni 1300m2 wyposażona w suwnicę o udźwigu 5 ton i Centrum Frezarsko-Wiertarskie TIGER. FME Food Machinery Europe Sp. z o.o. posiada ponadto park maszynowy do produkcji linii technologicznych znajdujących się obecnie w ofercie. Wszystkie budynki wyposażone są w instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne. FME Food Machinery Europe Sp. z o.o. zatrudnia obecnie 31 osób. Kadra Spółki to w większości osoby z wykształceniem wyższym i technicznym, z kilkunastoletnim stażem pracy.

Od kilku lat FME Food Machinery Europe Sp. z o.o jest aktywnym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Rzeszowie. Firma efektywnie współpracuje również ze środowiskami naukowymi, laboratoriami (laboratorium badań niszczących i nieniszczących z siedzibą w Rzeszowie, które jest uznane przez Urząd Dozoru Technicznego), a także innymi firmami, co przyczynia się do upowszechniania osiągnięć, zdobywania nowej wiedzy, pozwala również na bieżąco monitorować potrzeby klientów i zmieniającego się rynku i odpowiadać na nie. Warto nadmienić, iż w 2012r. firma uzyskała patent na element/część układu produkowanej przez siebie przecieraczko-rafinerki owoców i warzyw.

Firma FME Food Machinery Europe Sp. z o.o. posiada wdrożony i sprawnie działający system do zarządzania jakością ISO 9001: 2008, który pozwoli z pewnością na efektywne wdrożenie planowanego do realizacji projektu. Ponadto,aby zoptymalizować pracę zakładu firma FME zakupiła nowoczesny informatyczny system zarządzania GALILEO. System ma na celu połączenie pracy poszczególnych działów, gwarantuje szybki przepływ informacji, pozwala zaoszczędzić czas i usprawnia zarządzanie firmą.

Na produkty i usługi oferowane przez firmę odnotowuje się stałe zapotrzebowanie, a wypracowana marka cieszy się uznaniem i dużym zaufaniem klientów. Głównymi odbiorcami produktów FME Food Machinery Europe Sp. z o.o. są marki znane zarówno w Polsce jak i na świecie, z wieloletnim doświadczeniem, stawiające wysokie wymagania, co, do jakości oraz terminowości dostaw. Potwierdzeniem silnej pozycji firmy w branży są z jednej strony referencje i certyfikaty będące w posiadaniu Wnioskodawcy, z drugiej zaś przychody ze sprzedaży, które na koniec 2011 roku osiągnęły wartość 11 958 468,01 zł.

Related Articles

Dane adresowe

FME FOOD MACHINERY Europe Sp.zo.o.
38-120 CZUDEC
WYŻNE 261A
tel.: +48 (017) 2774802
fax.: +48 (017) 2774809

e-mail: biuro@fme-europe.pl
strona: www.fme-europe.pl
NIP: 527-21-17-546